טיפים לעטיית מסכה לסובלים אלרגיה

טיפים לעטיית מסכה לסובלים מתסמיני אלרגיה

חבישת מסכה אינה נוחה לכולם ואי הנוחות עלולה להחריף כשסובלים מתסמיני אלרגיה. לכן אספנו עבורכם טיפים יעילים שיסייעו עם תופעות כמו אי נוחות, תחושת קוצר נשימה ואפילו חרדה שעלולות להופיע דווקא בתקופת האלרגיות

בעוד בעולם עדיין מתמודדים עם גלי תחלואה בשל מגפת קורונה, נדמה שבישראל החיים בכל זאת מתחילים להתקרב לשגרה המוכרת. אמנם מסכת הפנים כבר אינה נדרשת המרחבים פתוחים, אבל אנחנו עדיין נדרשים לעטות מסכת-פנים במרחבים סגורים כמו תחבורה ציבורית, חנויות, קניונים, אולמות וכדומה. הוראה זו עדיין בתוקף כחלק מהמאמצים להמשך בלימת הקורונה ולמרות שהיא חיונית היא הופכת למעט מסובכת יותר בתקופת קדחת השחת ובכלל בתקופת האלרגיות העונתיות.

נראה שבינתיים תקנת עטית המסכות כאן כדי להישאר. בעוד מרבית הציבור המבוגר כבר למד להתרגל אליה, עבור לא מעט אנשים הסובלים מתסמיני אלרגיה חריפים מעוררת המסכה לא מעט אי נוחות. למשל במרכז Allergy UK דיווחו על עליה תלולה במספר הפניות לקו החם שלהם הממוקדות באי הנוחות שנגרמת ממסכת הפנים בקרב אנשים שסובלים ממגוון רחב של תסמיני אלרגיה, החל מנזלת אלרגית ואף סתום וכלה באסטמה וגירודי עור שונים. לכן חשוב לקראת תקופת האלרגיות המתחילה באביב וממשיכה לתוך הקיץ ללמוד לחיות לצד המסכה.

אלרגיות עונתיות והקשיים שהן עשויות לעורר בחבישת המסכה

לפי הערכות משרד הבריאות כשליש מהישראלים סובלים מאלרגיות. האלרגיות העונתיות מגיעות בעיקר בתקופת פריחה, תקופת בהן ריכוז אבק, אבקנים או פריחה נמצאים בשיאם וגורמים למגוון תגובות אלרגיות שרובן נסובות סביב מערכת הנשימה והעיניים.

משום שתסמיני קדחת השחת גורמים לאף סתום ולעיתים קרובות הסובלים ממנה יכולים לנשום רק דרך הפה, כיסוי הפנים עלול לגרום לאי-נעימות ברמת עוצמה שונות, לעיתים אף לעורר תחושת מחנק, או קוצר נשימה, או תחושות של מצוקה ופאניקה.

משום כך פנינו ל-Allergy UK כדי להביא לכם טיפים פשוטים, קלים ליישום ומעולים שביכולתם לסייע במקרים בהם נגרמת אי נוחות בעת חבישת מסכה:

טיפ 1 - ידע הוא כוח: המסכה אינה פוגעת בריווי החמצן

זה נכון שהמסכה נמצאת על האף והפה אך היא אינה מורידה את ריווי החמצן או מעלה את ריכוז הפחמן הדו-חמצני. המסכה בנויה כך שהיא מאפשרת זרימת אוויר ותפקידה רק לעצור נתזים המכילים חלילה נגיפים, אך מאפשרת מעבר גזים ואינה משנה את הרכב האוויר. תחושה של קושי בנשימה יכולה לנבוע מהעובדה שהמסכה מכסה את האף והפה ובכך מייצרת סוג של מחסום, לפחות בתחושה. לכן הידיעה שהאוויר עובר חופשי יש בה כדי להרגיע, מה שיכול לסייע על הנשימה.

טיפ 2 – להחליף מסכה כשמצטברת לחות

הלחות שמצטברת מתחת למסכה, בעיקר בימים חמים, עלולה לגרום לחוסר נוחות בזמן נשימה. יותר מזה הלחות גם פוגעת משמעותית ביעילות של המסכה וגם עשויה להיות קרקע מצוינת להצטברות של מזהמים שלרוב מעדיפים סביבה לחה, חמה וחשוכה. לכן החלפה של מסכה לפני שמצטברת לחות משמעותית עשויה לסייע עם קשיי נשימה וגם בהימנעות מאי נוחות ושמירה על היעילות של המסכה וההיגיינה.

טיפ 3 – תכננו את היום עד כמה שניתן ללא זמנים ארוכים של חבישת מסכות

היום כאשר מותר בישראל להיות במרחבים פתוחים ללא מסכה, קל יותר למצוא דרכים להסיר את המסכה או להיפגש במקומות בהם אין צורך במסכה וזה בהחלט מקל. עם זאת, למי שעדיין מתקשה עם חבישת מסכה מומלץ לקבוע סדר עדיפויות שמאפשר לשלב נכון בין החובה לחבוש מסכה ובין גבולות היכולת האישיים. במקומות שבהם חובה לחבוש מסכה למשל תחבורה ציבורית, אזורים מקורים ובניינים ציבוריים וכיוצא באלה, לא ניתן להימנע מחבישת מסכות. עם זאת במפגשים קטנים, בהם שומרים על חלונות פתוחים ומרבית הנמצאים מחוסנים ניתן להתרחק מעט ולהוריד מבכה כדי להתאוורר. שיקול דעת והאפשרות לצאת מדי פעם החוצה ולהסיר מסכה יכולים להיות פתרון.

טיפ 4 – להתרגל בהדרגה לחבישת המסכה ולתרגל נשימות

אם חבישת המסכה עדיין מעוררת לחץ או תחושת חרדה, כדאי לתרגל את חבישתה דווקא במקומות בהם מרגישים בטוחים, למשל בבית גם אם אין חובה לעשות כן. להתרגל למסכה מאפשר להשתמש בה באופן טבעי יותר ולהפחית את הקושי. ניתן לתרגל תרגילי נשימה ולקחת נשימות ארוכות עם המסכה. חשוב לקחת את הזמן להתרגל ולהזכיר לעצמכם שאתם בני אדם ולפעמים מורכב לאמץ דפוסי התנהגות חדשים.

טיפ 5 – חשוב להתאים את סוג המסכה

סוג החומר שממנו עשויה המסכה בהחלט יכול להשפיע על תחושת הנוחות האישית ומה שמתאים לאחד לא בהכרח מתאים לשני. אם המסכה אינה נוחה לכם, כדאי אם זה מתאפשר לנסות מסכות מחומרים אחרים כדי לבחון מה מתאים לכם. חשוב להקפיד על התקן של המסכה כדי להבטיח את יעילותה.

טיפ 6 – הכלל הוא מקסימום נוחות

לא מעט אנשים אינם חשים נוח עם חבישת המסכה, לכן לא מפתיע שכבר הומצאו מגוון פטנטים להקלה על חבישת המסכה כמו מתאם, רצועה המחברת בין רצועות המסכה למניעה של חיכוך הרצועות מאחורי האוזניים. ישנן מסכות עם קשירה מאחורי הראש במקום מסביב לאוזן. יש מי שרצועות המסכה מעט רופפות ולכן פתרון יכול להיות חצי סיבו של הרצועות מסביב לאוזן. חיפוש קטן ברשת יכול להוביל אתכם לאינספור פתרונות להתאמה נוחה ויעילה יותר לחבישת המסכה עבורכם.

*המידע המפורט אינו מהווה המלצה רפואית או המלצה לנקיטת הליך רפואי ואינו מחליף בשום אופן יעוץ רפואי. בכל עניין רפואי יש לפנות לרופא כנדרש. הסתמכות על המידע המוצג הנה באחריות המשתמש בלבד.

איך המוצרים שלנו יכולים לעזור?

Products washlets image

מוצרים לפנים

כולנו נפלנו קורבן לטפטופים מאיימים של מרק, קטשופ או רוטב על פנינו המקסימים, ואכן, הממחטות והמגבונים שלנו מעולים בהסרת המטרד הזה מחייך. אבל החלטנו לקחת את מוצרי הפנים שלנו צעד אחד קדימה ותכננו אותם כך, שיועילו גם בסילוק אלרגנים מהפנים או יכסו לחלוטין את האף והפה כדי למנוע התפשטות נגיפים.

Products washlets image

מוצרים לידיים

עבור רובנו, הידיים הן האיבר השימושי ביותר ליצירת מגע. הן נהדרות כשצריך לאחוז, לתפוס, לגעת ולהעביר דברים, אבל זה גם אומר שהן נוטות לצבור לכלוך וחיידקים. וזה בסדר, כל עוד מוכנים לזה. למרבה המזל, אנחנו שומרים עליך (או יותר נכון, על הידיים שלך) עם מגוון מגבונים, מגבות, ג'לים וממחטות שיעזרו לך להישאר ללא רבב.

Products_Toilet paper roll

מוצרים לאף

אף סולד או נשרי, ארוך או קצר, לא משנה איזו צורה יש לו, לכולנו יש אותו. ולפעמים האף שלנו פשוט צריך קצת יחס אוהב, במיוחד כשזה מגיע להתעטשויות, ניגובים וקינוחים. יחס אוהב שמגיע ממחטות רכות, מנחמות ואמינות, שנוצרו מתוך מחשבה על הנוחות שלך בחיי היומיום.